Tuesday, March 27, 2012

Pilte kalakäigust ja vanast Nigu talust ...Pidiblogi tegemistest Tärkmal,
Kasutasin võimalust kutsuda Tehnikaülikooli majandusmagistrandid juhtumiuuringu aine ja praktika raames Hiiumaale. Tegime ringi peale kogu saarele, külastasime põnevaid paiku ja vaatasime huvitavaid tegevusi, mis siin igapäevased tunduvad, aga külalistele tihti nägemata-kogemata jäävad. Seetõttu sai oluline osa juhtumiuuringust teoks Tärkmal. Tänades Aaret, Jüri, Urmetit ja nende paatkondasid!

Hommikune kalalkäik.

Kadri, Elli, Üllas ja Indrek

Reet, Olavi ja Alar


Mõrda vaatamas. Jüri ja Urmeti paatkonnadAare. Tema suure paadiga sai meie kalaretk teoks


Reet
 


Vanas Nigu talus

See väike shetlandi poni varsake on siin pildil 3-päevane


Taamal meri, Nigu-Peedu ja Pikapõllu veerel asuv Kirise töökoda. Tähelepanuväärne, et seal on ajast aega sepatööd tehtud. See on ühtlasi Tärkma sepakoja ase, mille Gundemari, kes seal ise kolhoosi algusaastatel paar aastat sepana töötas, 1950ndatel ära lammutas. Lapsed olid seal tookord tuld teinud ja selle pooleldi maha põlertanud.  Pärast ehitas kolhoos sinna uue töökoja, kus Poki Sassa betoonposte valas. Juhuste tahtel tegutseb samas paigas taas metallitööde ja autoremonditöökoda.

Tulevad! Taamal Tärkma ohvritamm - 1000 aastane elusolend

Eestlased!
 
Herefordid. Meie külas pole vahepeal aastaid  lehmi peetud, kuid 2012.aasta kevadest alates on siin taas veised. Kuigi mulle meeldivad hobused ja lambad, tuleb tõde tunnistada, et veised efektiivsemad "maahooldajad". Nemad toodi siia Soolaelu taastamiseks. Taamal vaade Nigu-Tammu talule.


No comments:

Post a Comment